Energooszczędne i wydajne osuszacze AG KOMPRESSOREN

Cykliczne i poprawnie wykonywane osuszanie sprężonego powietrza ma kluczowe znaczenie dla zachowania długotrwałej żywotności poszczególnych elementów instalacji systemu wytwarzania medium. Aby w pełni zrealizować to zadanie należy zainwestować w energooszczędne i wydajne w działaniu osuszacze marki AG KOMPRESSOREN. To sprzęt łatwy w obsłudze, który umożliwia przedłużenie żywotności instalacji sprężonego powietrza.

Jakie konsekwencje ma brak osuszania sprężonego powietrza?

Brak osuszania sprężonego powietrza, a tym samym wpuszczenie zawilgoconego sprężonego powietrza do systemu powoduje, że żywotność poszczególnych elementów instalacji ulega znacznemu skróceniu. Nawet bardzo mała ilość wilgoci znajdująca się w sprężonym powietrzu, z czasem powoduje postępujące korodowanie wielu elementów, co przekłada się na powstanie nieszczelności i wtórne zanieczyszczenie medium roboczego. Co więcej, cząsteczki wody osadzają się na wyprodukowanych artykułach, przyczyniając się do ich trwałego lub częściowego uszkodzenia, co nierzadko wiąże się z przymusem ich kosztownej utylizacji.

Warto wspomnieć, że brak osuszania powietrza sprężonego ma niebagatelne znaczenie względem jakości wykonywanych usług. Przykładem mogą służyć zakłady lakiernicze wykorzystujące kompresory przemysłowe, które często zmuszone są do wykonywania czasochłonnych i kosztownych poprawek u klientów powstałych w wyniku zastosowania zawilgoconego sprężonego powietrza w procesie nakładania warstwy lakierniczej na samochodową karoserię.  

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne osuszacze AG KOMPRESSOREN?

W celu uniknięcia jakichkolwiek problemów związanych z obecnością wilgoci w sprężonym powietrzu, należy zaopatrzyć się w nowoczesne osuszacze sprężonego powietrza AG KOMPRESSOREN. To urządzenia, które wyróżniają się innowacyjnością i gwarantują czyste oraz suche sprężone powietrze przeznaczone do cyklów produkcyjnych czy świadczenia usług realizowanych przy pomocy tego medium.

Osuszacze powietrza AG KOMPRESSOREN zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było bezproblemowe i z przeznaczeniem na długie lata. To urządzenia wydajne i energooszczędne. Włączenie ich do posiadanego parku maszynowego nie generuje dodatkowych kosztów związanych z nadmiernym zużyciem energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie polecane tym zakładom, które pragną natychmiast obniżyć koszty eksploatacyjne związane z systemem sprężonego powietrza. Osuszacze AG KOMPRESSOREN to sprzęt bezawaryjny, gwarantujący, że sprężone powietrze będzie miało odpowiednią wilgotność i czystość.

W jaki sposób osuszacze AG KOMPRESSOREN przyczyniają się do bezawaryjnego działania systemu wytwarzania sprężonego powietrza?

Decydując się na osuszacze marki AG KOMPRESSOREN można zaopatrzyć się w sprzęt przeznaczony do nowoczesnego uzdatniania sprężonego powietrza. Pozbywanie się cząsteczek wody z tego medium odbywa się w sposób łatwy, szybki i bezproblemowy. Działanie to nie powoduje obniżenia wydajności i sprawności posiadanego przez firmę  systemu wytwarzania sprężonego powietrza. Cykliczne pozbywanie się cząsteczek wody z powietrza sprężonego gwarantuje wyeliminowanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu całego układu, a także ogranicza powstawanie poważnych awarii, wykluczających dalszą pracę maszyn i powstałe w ten sposób straty w produkcji. Nowoczesne osuszacze AG KOMPRESSOREN nie wymagają czasochłonnych i kosztownych konserwacji oraz zabiegów mających na celu przedłużenie ich żywotności.

Firmy, które pragną wyeliminować ryzyko pojawienia się korozji czy nieszczelności w posiadanym przez siebie systemie wytwarzania sprężonego powietrza, powinny zainwestować w nowoczesne osuszacze serii AG KOMPRESSOREN. To urządzenia wydajne, bezawaryjne i energooszczędne, które w 100% spełniają swoje zadanie i umożliwiają uzyskanie czystego i wolnego od wilgoci sprężonego powietrza.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!