Jak szybko usunąć wino z dywanu

Usuwanie plamy po winie z dywanu

Wino to szczególny trunek, który jest symbolem dobrego gustu oraz szlachetności. Bardzo często wino wykorzystuje się podczas celebrowania wyjątkowych okazji. Problem pojawić się może jednak w sytuacji, kiedy wino zostanie rozlane na dywanie. Nawet chwila nieuwagi wystarczy, aby trudna do usunięcia plama pojawiła się na dywanie. Na szczęście plamy po winie można usunąć, korzystając z odpowiednich środków i sposobów. Przede wszystkim plama po winie wymaga szybkiego działania. Wówczas można będzie przywrócić wykładzinie doskonały wygląd, szybko pozbywając się nieestetycznej plamy. Niezależnie od tego czy dywan wykonany jest z włókien naturalnych czy też syntetycznych wymaga odpowiedniego czyszczenia. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy pojawią się na nim niespodziewane plamy z wina.

Próby samodzielnego prania całego dywanu mogą być bardzo trudne oraz mało skuteczne. Dlatego w takiej sytuacji można skorzystać z profesjonalnej pralni dywanów, które wykorzysta metodę prania dywanu na wskroś. Jest to bardzo skuteczna kąpiel wodna, która opiera się na dogłębnym praniu dywanów wraz z osnową oraz runem. Wówczas można bardzo skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń po winie, a także zapewnić dywanom higieniczną świeżość. Niezbędne jest jednak właściwe dobranie środków czyszczących do charakteru i rodzaju włókien dywanu. Dobranie właściwych środków czyszczących umożliwi pozbycie się nawet najtrudniejszych zabrudzeń nie tylko po winie, lecz także kurzu, a także roztoczy.

Jak wyczyścić dywan zabrudzony winem?

Kiedy dojdzie do zabrudzenia dywanu winem należy działać jak najszybciej. Wówczas usunięcie plamy będzie dużo łatwiejsze. Jednym z najpopularniejszych oraz najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie plamy jest wykorzystanie soli. W takiej sytuacji od razu należy obficie zasypać plamy solą, a następnie delikatnie zwilżyć zimną wodą. W tym celu można wykorzystać spryskiwacz. Sól na dywanie powinna pozostać około godziny. Następnie należy zaprać tkaninę ręcznie.

Nie zawsze dobrym sposobem jest natomiast samodzielne pranie dywanów z wykorzystaniem dużej ilości wody. Namaczając cały dywan w wodzie można zniszczyć runo oraz odkształcić je. Ponadto nasiąknięte wodą runo potrzebuje dużej ilości czasu na to, aby woda mogła wyschnąć. To z kolei sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Jednak zabrudzenie powstałe z czerwonego wina można usunąć również wykorzystując specjalistyczne detergenty do tekstyliów. Istnieje także możliwość usunięcia plamy z wykorzystaniem sody oczyszczonej oraz cytryny. Obie substancje należy połączyć, a następnie nanieść na powierzchnię dywanu. Kolejnym krokiem będzie usunięcie roztworu za pomocą szmatki oraz letniej wody. Ważne jest również aby w zakończonym myciu dywanu dokonać jego suszenia na przykład z wykorzystaniem papierowych ręczników. Sprawdzą się one idealnie, gdyż będą w stanie zebrać z dywanu nadmiar wody, a tym samym przyspieszyć jego schnięcie. Jednak zdecydowanie najlepszym sposobem na usunięcie plamy z dywanu będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej dywany.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!