Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu – przewidywalne efekty leczenia protetycznego

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu, czyli Digital Smile Design to nowoczesna metoda umożliwiająca tworzenie precyzyjnych symulacji wyglądu uzębienia. W ten sposób doświadczony specjalista może zaplanować leczenie protetyczne, które będzie skuteczne i w pełni zgodne z oczekiwaniami pacjenta. Wizualizacja powstaje na podstawie zdjęć, filmów i profesjonalnych skanów twarzy. A co jeszcze warto wiedzieć o tej innowacyjnej technice?

Na czym polega Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu?

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu jest w szczególności polecane pacjentom, których zęby są bardzo zniszczone lub którzy mają wiele ubytków. W takim wypadku wizualizacja sprawi, że pacjent zobaczy na własne oczy, jak będzie się prezentowała jego twarz po zakończonym leczeniu. Pierwszy etap Cyfrowego Projektowania Uśmiechu polega na zebraniu niezbędnych danych dotyczących wyglądu i stanu zdrowia pacjenta. Diagnostyka obejmuje takie aspekty jak:

  • wywiad medyczny
  • badanie mięśni i stawów
  • tomografię komputerową
  • zdjęcia, filmy i skany

Następnie dane są wprowadzane do specjalnego programu, który umożliwia dowolne zmienianie wszystkich parametrów. Jeśli pacjent zaakceptuje projekt, to na następnym spotkaniu otrzyma makietę swoich zębów, czyli „mock-up”. Jest to nakładka, która wiernie odwzorowuje wygląd implantów. Ostatnim etapem Cyfrowego Projektowania Uśmiechu jest wykonanie sesji zdjęciowej i omówienie sposobów leczenia.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu – jak wygląda profesjonalna sesja zdjęciowa?

Profesjonalna sesja zdjęciowa to bardzo ważny element procesu projektowania wyglądu zębów. Podczas zdjęć pacjent zostanie poproszony o założenie nakładki „mock-up” i wykonanie różnych min. Dzięki fotografiom pacjent zobaczy, czy nowy uśmiech spełnia jego oczekiwania i będzie mógł zgłosić ewentualne poprawki. Zdjęcia warto też pokazać bliskim, by skonsultować z nimi ostateczną decyzję. Dobrze wykonana sesja to doskonały sposób, żeby zmotywować pacjenta do podjęcia żmudnego i długotrwałego leczenia.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu – dlaczego warto?

Podczas Cyfrowego Projektowania Uśmiechu pacjent bierze czynny udział w stworzeniu idealnej wersji swojego uzębienia. Leczenie protetyczne jest dosyć kosztowne, dlatego to ważne, by uniknąć ewentualnego rozczarowania. Poza tym źle dopasowane zęby mogą sprawić, że twarz pacjenta nie będzie wyglądała naturalnie. Digital Smile Design umożliwia optymalne dobranie kształtu, wielkości i koloru każdego zęba do indywidualnych uwarunkowań pacjenta. W efekcie zastosowane leczenie korzystnie wpłynie na wygląd i funkcjonowanie żuchwy. Wykonanie wizualizacji znacznie ułatwi komunikację między specjalistą a pacjentem i skutecznie zmniejszy stres związany z leczeniem.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu to nowatorska metoda stosowana przez renomowane kliniki stomatologiczne. Dzięki zaawansowanym technologiom pacjent może brać czynny udział w podejmowaniu kluczowych dla swojego zdrowia i wizerunku decyzji. Ta precyzyjna technika umożliwia stworzenie estetycznego uzębienia, które całkowicie odmieni życie pacjenta i sprawi, że będzie się często i chętnie uśmiechał.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!