Nowy rok, nowa ja, czyli czas na spełnianie marzeń!

Nowy rok często uświadamia nam, jak nieubłaganie szybko mija czas. Robimy podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i często tworzymy listę postanowień na nowy rok. Bo któż z nas nie chciałby osiągnąć sukcesu i stać się jeszcze lepszą wersją siebie? Nowy rok wywołuje w nas presję patrzenia w przyszłość i pozwala postawić psychiczną barierę między tym co było, a tym, co dopiero może się wydarzyć. Czy nowy rok to dobry czas, aby pomyśleć o własnych potrzebach i marzeniach?

Magia postanowień noworocznych

Co prawda zmiany w życiu możemy wprowadzić w dowolnym momencie. Możemy zacząć już dziś, od jutra lub za tydzień. Niemniej jednak koniec roku i rozpoczęcie nowego pozwala nam postawić mocną granicę psychologiczną. Często uważamy, że nowy rok rozpoczyna nowy rozdział w naszym życiu. To właśnie na jego początku mamy najwięcej motywacji do działania i tylko od nas zależy, na jak długo nam tej motywacji wystarczy. Wiele osób podchodzi sceptycznie do tego pomysłu, bo niby czemu teraz miałoby się udać, skoro wcześniej się nie udało. Warto jest jednak zachować trochę optymizmu w życiu i widzieć szklankę do połowy pełną w tej sytuacji, bo przecież właśnie od podjęcia próby rozpoczyna się proces zmiany. Nie powinny nas zniechęcać i hamować poprzednie porażki przed podjęciem nowych działań.

Czego najczęściej dotyczą noworoczne postanowienia?

Co najczęściej postanawiamy zmienić w swoim życiu? Oczywiście najczęściej planujemy zmianę swoich nawyków. Głównym postanowieniem jest zmiana nawyków żywieniowych i zachowanie zdrowej diety. Obietnica złożona samemu sobie w kontekście zapewnienia większej ilości ruchu i zrzucenia zbędnych kilogramów. To właśnie na początku roku na siłowniach robi się największy tłok. Innymi bardzo ważnymi postanowieniami jest rezygnacja lub mocne ograniczenie używek, np. rzucenie palenia, picia lub ograniczenie spożywania alkoholu tylko do wyjątkowych okazji. Wśród noworocznych postanowień nie może również zabraknąć rozwoju umysłowego i zawodowego. Postanawiamy uczyć się więcej i starać się bardziej. Wszystkie te postanowienia są bardzo ważne i dobre. W końcu mają na celu zadbanie o nasze zdrowie i stabilną sytuację w przyszłości, ale czy w tym wszystkim często nie zapominamy o jeszcze jednej ważnej kwestii? Nie zapominajmy o realizacji naszych marzeń!

Nowy rok to czas na spełnianie marzeń

Każdy z nas posiada listę marzeń do spełnienia. Nowy rok jest dobrą okazją, aby wybrać kilka z nich i zacząć działać w kierunku ich realizacji. Marzenia mamy różne, jedne są łatwiejsze do osiągnięcia np. zapisanie się na kurs hiszpańskiego, modelowanie ust kwasem hialuronowym lub tydzień spędzony w Bieszczadach. Inne mogą wydawać nam się trudniejsze do zrealizowania np. kilkumiesięczna podróż po krajach azjatyckich lub zakup nowego samochodu. Jedno jest pewne, to marzenia napędzają nas do działania, a ich spełnienie przynosi ogrom satysfakcji i radości. Nigdy nie powinniśmy zaniechać próby spełnienia swoich marzeń. Wyznaczmy kilka lub nawet jedno, które w nowym roku chcielibyśmy zrealizować i przystąpmy do działania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!