Jakie maszyny budowlane można wynająć?

Każdy, kto podejmuje się przebudowy bądź remontu, musi liczyć się z kosztami, które w wyniku tej inwestycji będzie musiał ponieść. Liczy więc to, ile będzie musiał zapłacić za projekt, robociznę, materiały budowlane. Konieczne jest także wykorzystanie różnego rodzaju maszyn budowlanych, które przydają się na poszczególnych etapach prac.

Zakup każdej z nich z osobna sprawiłby, że koszt całej budowy byłby znacznie większy niż z początku planowano. Dlatego wiele osób decyduje się na wynajem maszyn budowlanych – zarówno ze względów finansowych, jak i dla komfortu związanego z tym, że obsługą tych urządzeń zajmą się profesjonaliści.

Koparki i ładowarki

Jeżeli mowa o budowie nowego obiektu, a także o kwestiach związanych z wyrównywaniem terenu, to niemal przy każdej z tego typu inwestycji niezbędne jest skorzystanie z koparki. To urządzenie uniwersalne, dostosowane do pracy na nierównym terenie. Sprawdza się przy robieniu różnego rodzaju wykopów – na przykład pod fundamenty, stawy, baseny i konstrukcje. Przydaje się także na pierwszym etapie prac związanych z nową budową, które wymagają wyrównania terenu. Wiele z koparek jest od razu połączonych także z ładowarkami, dzięki czemu można od razu załadować ziemię, piasek czy innego rodzaju materiały, przy których pracuje dane urządzenie. Koparki to jedne z podstawowych maszyn na budowach, przydają się na niemal każdym z ich etapów.

Wywrotki i pojazdy HDS

Do prac na budowie niezbędne jest wcześniejsze i odpowiednie zaplanowanie całego transportu. Niezwykle ważne jest to, żeby wszystkie materiały i urządzenia dotarły na czas i by dzięki temu móc realizować kolejne etapy inwestycji. Do przewozu materiałów sypkich, takich jak piasek, ziemia, torf, keramzyt czy żwir najlepiej sprawdzają się wywrotki. Nie tylko ich konstrukcja pozwala na bezpieczny przewóz tych surowców, ale też umożliwia łatwy rozładunek już w miejscu docelowym.

W przypadku transportu elementów wielkogabarytowych, czyli na przykład maszyn, konstrukcji czy kontenerów, zaleca się korzystanie z pojazdów HDS. To samochody ciężarowe, które są wyposażone w hydrauliczne dźwigi samochodowe. Przystosowane są do transportu na dużych odległościach, a także umożliwiają samodzielny załadunek, przewóz i rozładunek wszystkich elementów.

Podnośniki koszowe

Niektóre z prac wymagają sięgania na bardzo duże wysokości. Nawet takich, do których trudno jest się dostać za pomocą drabiny. W takich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem podnośników koszowych. Do pojazdów zamontowane są specjalne platformy, właśnie w formie koszy, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy pracach na dużych wysokościach. Sprawdzają się między innymi do montażu różnego rodzaju elementów konstrukcji, które sięgają do kilkudziesięciu metrów. Ale akurat podnośniki koszowe to taki rodzaj maszyn budowlanych, który sprawdza się nie tylko na budowach. Wykorzystywane są także między innymi do przycinania wysokich drzew, montażu reklam i bilbordów, mycia okien w wysokich budynkach czy do odśnieżania i usuwania sopli z dachów zimą.

Młoty wyburzeniowe

Jeżeli w ramach remontu czy przebudowy w planie jest wyburzenie ściany lub całego obiektu, warto zdecydować się na wynajem urządzenia, jakim jest młot wyburzeniowy. Pozwala dzięki raptem kilku uderzeniom zniszczyć sporą część ściany czy budynku. Robienie tego ręcznie wymagałoby bardzo dużego nakładu pracy, siły, a także zajęłoby znacznie więcej czasu niż w przypadku użycia właśnie takiego młota.

Wynajem maszyn budowlanych

Nie trzeba kupować każdego urządzenia z osobna, by zrealizować budowę czy remont. Wynajem takich maszyn jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Na dodatek, pracownicy firmy, która się tym zajmuje, pomogą w opracowaniu harmonogramu prac, właśnie z uwzględnieniem tego, kiedy jakie urządzenia będą najbardziej potrzebne. Zapewnią też obsługę wykwalifikowanego operatora – dzięki czemu nie trzeba zatrudniać dodatkowego personelu tylko do korzystania z określonych sprzętów. Co więcej, przedsiębiorstwo to musi na bieżąco pilnować wszystkich niezbędnych badań technicznych, by mieć pewność, że maszyny są w pełni sprawne i gotowe do użytku.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!