Jakie korzyści gwarantuje osiedle mieszkaniowe?

Mieszkania na sprzedaż w blokach znajdują wielu zainteresowanych. Trudno się temu dziwić, w końcu osiedla mieszkaniowe ma wiele zalet, z których warto korzystać na co dzień. Zwłaszcza gdy składają się z nowoczesnych budynków, przygotowanych w oparciu o sprawdzone i cenione technologie.

Choć mieszkanie w bloku dla kogoś, kto wychował się w domu jednorodzinnym może okazać się małym szokiem, deweloperzy coraz częściej stawiają na rozwiązania, które mają zbliżyć osiedla do atutów typowych dla samodzielnych budynków. Mowa tu między innymi o zastosowanej architekturze, jak również przemyślanej aranżacji przestrzeni wspólnej.

Osiedle mieszkaniowe blisko natury?

Nie da się ukryć, że o atrakcyjności bloków w dużej mierze decyduje lokalizacja. Oczywiście każdy będzie postrzegał ją nieco inaczej. Dla osób chcących żyć w dużym mieście ważne będzie, aby osiedle znalazło się stosunkowo blisko centrum. Miłośnicy spokoju i terenów zielonych decydują się natomiast na osiedla położone na obrzeżach lub pod miastem. Dobrym na to przykładem są mieszkania w Łomiankach, czyli w niewielkim mieście położonym 15 kilometrów od Warszawy.

Okażą się one doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które pragną wykorzystać bliskość natury. Zapewniają bowiem:

  • sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego,
  • wiele ścieżek rowerowych oraz spacerowych,
  • atrakcyjne rozwiązania na terenie osiedla – mowa tu nie tylko o tarasach i balkonach, ale też o ogródkach, skwerach, a nawet własnych jeziorkach. Sprawia to, że mieszkańcy mogą stracić poczucie, że żyją w mieście, stosunkowo blisko stolicy.

Bezpieczne osiedle mieszkaniowe

Przechodzimy do kolejnych zalet życia w bloku, o których powinni pomyśleć zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Nowoczesne osiedla zapewniają bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa. Wynika to oczywiście z faktu wykorzystania monitoringu lub ochrony. Sporą popularnością cieszą się także przestrzenie zamknięte, ogrodzone.

W sposób znaczący zmniejszą one bowiem ryzyko, że na terenie bloku znajdą się osoby niepożądane. Przekłada się to też na spokój mieszkańców, którzy nie muszą obawiać się nocnych, alkoholowych spotkań organizowanych tuż pod ich oknami czy też innych mankamentów typowych dla w pełni otwartych przestrzeni.

Nowoczesne budownictwo i udogodnienia na terenie osiedla

Wspomniane mieszkania na sprzedaż w Łomiankach i w wielu innych miejscach powstają obecnie z użyciem coraz nowszych, lepszych materiałów oraz technologii. Zmieniły się również nieco koncepcje architektoniczne, dlatego mieszkańcy mogą cieszyć się niezwykle atrakcyjnymi miejscami do życia, które nie przypominają starych, wielkich blokowisk z ubiegłego wieku

Oczywiście sam wygląd to nie wszystko. Dzisiejsze osiedla mieszkaniowe wyróżniają się wieloma innymi zaletami, spośród których wspomnieć należy między innymi o:

  • efektywnej izolacji cieplnej –  zastosowane technologie gwarantują dużą oszczędność energii. Straty cieplne są minimalne, dzięki czemu urządzenia grzewcze nie są wykorzystywane tak często, jak w starym budownictwie. Oczywiście przekłada się to też na ochronę przyrody,
  • dużych oknach – w przeciwieństwie do starych mieszkań, oszklenia w nowych blokach są sporych rozmiarów. Przekłada się to na naturalne doświetlenie przestrzeni mieszkaniowych,
  • szybkich windach, miejscach postojowych, placach zabaw – wszystko to zapewniają nowoczesne osiedla mieszkaniowe.

Mieszkanie w bloku – korzystna inwestycja

Wspomniane wyżej korzyści związane z życiem w bloku powinny przekonać nie tylko osoby poszukujące nowego mieszkania, ale także inwestorów planujących inwestycje pod wynajem. Wystarczy pobieżnie przeanalizować rynek, by dojść do wniosku, że popyt na mieszkania jest ogromny i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Właściciele nowoczesnych lokali nie muszą więc martwić się brakiem zainteresowania – zarówno wynajmem krótkoterminowym, jak i długoterminowym.

Czy więc mieszkanie w bloku to dobry pomysł? Z wielu powodów tak. Zwłaszcza gdy osiedle położone jest w malowniczej lokalizacji, zapewniającej z jednej strony bliskość przyrody, a z drugiej doskonały dojazd do dużego miasta. 

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my weekly newsletter. I don’t send any spam email ever!